Materace |  Łóżka 
Materace kieszonkowe |  Materace rehabilitacyjne |  Materace lateksowe |  Materace dla dzieci

Jaki Materac?

Co Powinieneś Wiedzieć
O Doborze Materaca

Jedno z największych nieporozumień dotyczy doboru twardości materaca...

Niektórzy lekarze jeszcze dzisiaj zalecają osobom z problemami z kręgosłupem wybór bardzo twardego materaca. Tylko w bardzo rzadkich przypadkach ma to uzasadnienie. Zwykle tacy lekarze robią to z lenistwa... z braku wiedzy i chęci na dokształcanie się.

Wolą powtarzać błędy dawnych teorii ortopedycznych, gdy kazano chorym spać na desce. Dlatego jeśli otrzymasz zalecenie spania na twardym materacu, upewnij się czy ta diagnoza ma realne medyczne podstawy.

Najlepiej idź do innego lekarza i skonsultuj zalecenia, które otrzymałeś.

Abyś nie wylądował na twardym materacu bez potrzeby.

Ponieważ rezultatem jest zwykle gwałtowne pogłębienie się dolegliwości i spotęgowanie bólu. Ludzie kupują np. twardy materac bonellowy (ojej!) z warstwą płyty kokosowej i z przerażeniem odkrywają, że rano nie mogą podnieść się z łóżka. Zmuszeni są "staczać się" z niego.

Spanie na zbyt twardym podłożu powoduje, że powstają uciski na kręgosłup, mięśnie i naczynia krwionośne.

Gdy położysz się na plecach, początkowo ciężar Twojego ciała opiera się tylko na barkach i pośladkach. W miarę upływu czasu siłą ciężkości reszta ciała opada i dostosowuje się do twardej płaszczyzny materaca. Rozciągają się wtedy niektóre grupy mięśni i zamiast odpoczywać - pracują.

Rezultat?

Budzisz się rano zmęczony jak po kopaniu rowów.

Nie ma mowy o wygodzie i korzystnych efektach zdrowotnych.


Copyright 2005-2009 © Marsen s.c.
Wszystkie prawa zastrzeżone