Materace |  Łóżka 
Materace kieszonkowe |  Materace rehabilitacyjne |  Materace lateksowe |  Materace dla dzieci

Na Co, Zwróćić Uwagę,
Kupując Materac Sprężynowy,
Aby Uniknąć Spania
Na "Łożu FAKIRA"?

Być może Ty też kupiłeś kiedyś materac, który szybko stracił swoje przyjemne właściwości i zamienił się w łoże wystających sprężyn.

Czy zastanawiałeś się, dlaczego tylko niektóre materace sprężynowe wydają się praktycznie niezniszczalne, a inne tracą swoje właściwości, już po roku czy dwóch użytkowania?

Gwarantuję Ci, że tego, co o tym decyduje nie poczujesz podczas testowania materaca w sklepie.

Choćbyś leżał na nim kilka godzin.

Ponieważ strażnikiem wytrzymałości i wygody materaca jest jeden niepozorny element, ukryty głęboko w jego wnętrznościach. Element, którego niektórzy producenci nie stosują, ponieważ podraża koszt wytworzenia produktu (często brak go w tanich materacach z hipermarketów).

Ten element to filtr. Pozwól, że szybko wyjaśnię Ci, o co tu chodzi.

Otóż jest to cienka warstwa sizalowo-jutowa pomiędzy powierzchnią sprężyn i warstwami delikatnej pianki lub lateksu, które znajdują się ponad sprężynami. Stanowi on naturalny, mocny, roślinny element.

W modelach, które nie posiadają filtra (albo stosowanej czasem w jego zastępstwie filcowej wkładki nośnej), może dojść do przebicia czy przetarcia przez sprężynę górnej warstwy pianki albo lateksu.

Już jedno takie miejsce wystarczy, aby cały materac nadawał się na przemiał. To koniec wygody. Ten moment, kiedy zaczynasz myśleć o wymianie materaca, następuje właśnie wtedy, gdy zaczynasz “czuć” sprężyny, prawda?

Filtr posiada jeszcze jedną zaletę, o której warto wspomnieć. Stanowi naturalną warstwę bakteriobójczą, co ma znaczenie przy utrzymaniu materaca w stanie najwyższej higieny.

Nikogo, kto po kilku miesiącach spania na materacu (który jeszcze uważa za nowy) poczuł, jak zaczyna uwierać go sprężyna, nie trzeba przekonywać do materacy sprężynowych z filtrem.


Copyright 2005-2009 © Marsen s.c.
Wszystkie prawa zastrzeżone