Materace |  Łóżka 
Materace kieszonkowe |  Materace rehabilitacyjne |  Materace lateksowe |  Materace dla dzieci

Czym Są Materace Ze Stroną
Letnią I Zimową

I Jak Wiele Osób Nieodwracalnie Niszczy Taki Materac
Nawet Już W Tydzień Po Zakupie?

Niektóre materace posiadają tak zwane: stronę letnią i zimową. Jeśli decydujesz się na zakup materaca tego typu, warto żebyś uświadomił sobie już teraz (a nie po zakupie) pewne fakty...

Różnica między stronami w materacach tego typu to różnica w pikowaniu pokrowca.

Strona letnia pikowana jest w dwóch trzecich włóknem klimatyzującym, a w jednej trzeciej wełną owczą. Ta strona materaca sprawia przez to wrażenie bardziej chłodnej, przewiewnej.

Strona zimowa pikowana jest w odwrotnych proporcjach. Dzięki większej zawartości wełny, mocniej “grzeje” i jest przytulniejszą stroną. Jako że wełna owcza (zwłaszcza, z merynosów) silnie reaguje na zmiany temperatury: kurczy się i rozpręża w zależności od ciepła otoczenia.

Ale wykorzystanie wełny do pikowania pokrowca pociąga za sobą istotne konsekwencje. Pokrowiec taki nie nadaje się do prania i może być wyłącznie czyszczony chemicznie.

Dlatego jeśli kupiłeś materac ze stronami: letnią i zimową, nigdy nie próbuj zdejmować pokrowca! Prowadzi to zawsze do katastrofy.

Jest czymś zadziwiającym, ilu ludzi zdjęło pokrowiec z materaca tego typu tylko dlatego, że zobaczyli zamek błyskawiczny. A jeszcze bardziej zdumiewa, że ludzie zwykli niszczyć w ten sposób swoje materace w ciągu kilku pierwszych tygodni od zakupu (kiedy zwykle nie ma jeszcze potrzeby prania czy czyszczenia pokrowca).

Po prostu widzą zamek i sądzą że odkryli dodatkową opcję, nie uwzględnioną przez producenta Zdejmują pokrowiec tylko po to, aby przekonać się, że to się da zrobić.

Jest to jednak zamek technologiczny, używany wyłącznie w fabryce przy produkcji materaca. Zdjąć, owszem, zdejmiesz pokrowiec... Ale spróbuj założyć go z powrotem!

Nie dasz rady!

(Cała sprawa wydaje się błaha, ale to prawdziwy problem. Gdyby ze zniszczonych w ten sposób - tylko w ciągu jednego roku - materacy usypać górę, byłaby ona takich rozmiarów, że mógłby z niej skakać Adam Małysz.)


Copyright 2005-2009 © Marsen s.c.
Wszystkie prawa zastrzeżone